Na budowie Realnego 2 jest aktualnie kocioł - i dosłownie i w przenośni. Dojechał Junkers z zasobnikiem, przyjechali więc panowie i ten sprzęt podłączyli. Później wizyta w gazowni, montaż licznika i pierwsze uruchomienie pieca. Wszystko poszło nad wyraz sprawnie. Nad wyraz sprawnie działa też licznik gazowy - w tydzień poszło 107 m3 gazu na najniższej temperaturze bez grzania wody ;) Mam nadzieje ze drugi tydzień się uspokoi.
Poza tym jest (prawie) gotowy taras i zaczęta wykończeniówka. Buduje się też ogrodzenie frontowe i zaczęte prace nad kostką przy domu, niestety padający deszcz w tym nie pomaga :/
W między czasie walka o poprawę dokumentacji przyłączy wod-kan, tak więc dzieje się bardzo dużo - I DOBRZE :)
Śledzę Twoją budowę z zapartym tchem, jakby to była moja własna. W przyszłym roku chcemy ruszyć z Realnym w kujawsko-pomorskim. Znalezienie fachowców spędza mi sen z powiek. Instalacje to dla mnie magia. Chciałabym mieć kominek z rozprowadzeniem ciepła, piec na pellet no i ostatnio przeczytałam o rekuperacji- czy to to samo co Twoja wentylacja mechaniczna? :) Jeśli tak, moźesz o tym troszkę napisać? Nie chce się dać naciągnąć, więc muszę podszkolić.
OdpowiedzUsuńŚledzę Twoją budowę z zapartym tchem, jakby to była moja własna. W przyszłym roku chcemy ruszyć z Realnym w kujawsko-pomorskim. Znalezienie fachowców spędza mi sen z powiek. Instalacje to dla mnie magia. Chciałabym mieć kominek z rozprowadzeniem ciepła, piec na pellet no i ostatnio przeczytałam o rekuperacji- czy to to samo co Twoja wentylacja mechaniczna? :) Jeśli tak, moźesz o tym troszkę napisać? Nie chce się dać naciągnąć, więc muszę podszkolić.
OdpowiedzUsuńRekuperacja, czyli odzysk ciepła, to dodatek do wentylacji mechanicznej. Zadaniem wentylacji mechanicznej jest zapewnienie ciągłej wymiany powietrza i dostarczenie świeżego powietrza do domu. Rekuperacja dodatkowo pozwala przekazać ciepło z powietrza wyprowadzanego z domu do tego wpadającego do domu.
OdpowiedzUsuńJeżeli pytasz czy warto, to jak najbardziej. Przy dobrych materiałach budowlanych, oknach i porządnej/grubej izolacji termicznej (dom termos :) ), wentylacja mechaniczna z rekuperacją jest dobrym rozwiązaniem.
Nie jestem w stanie ocenić jak dużo można zyskać finansowo dzięki rekuperacji (jak zacznę jej używać to sprawdzę), ale raczej nie powinno się na tej inwestycji stracić.
Powodzenia!
Witam! Jesteśmy również w trakcie budowy realnego i interesuje mnie wysokość bramy, czy została taka sama jak w projekcie czy zostało może coś zmienione?
OdpowiedzUsuńWitam, my też budujemy Realny w Małopolsce, ale do waszego to nam dużo brakuje ponieważ my tak z doskoku robimy bo mieszkamy za granicą i do tego jeszcze sami budujemy więc trochę zchodzi
OdpowiedzUsuńWitam w jakiej miejscowości w Małopolsce budujecie realny ???byłbym chętny żeby podjechać i obejrzeć na żywo jesli byłaby taka możliwość ...proszę o kontakt na pocztę :przemyslaw.bolek1990@gmail.com
UsuńCo do bramy, na gotowo wyszlo 207 cm. Każda osobówka bez bagażnika dachowego powinna wjechać :)
OdpowiedzUsuńPowodzenia Pani Beato w realizacji inwestycji!
Dziękuję bardzo 😊
OdpowiedzUsuńWitam! Jestem w trakcie wyboru elewacji. Bardzo spodobała mi się Pańska kolorystyka domu.Czy zechciał by Pan udostępnić jakie farby i kolory zostały użyte? Dziękuję i pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńDo elewacji użyte były odcienie grafitu. Kolory się nazywały:
OdpowiedzUsuń- Graphite 18 dla ścian i boni dookoła okien (bliski białego)
- Graphite 16 dla boni stropowych
- Graphite 14 dla cokołu
- Dachówka to roben monza plus kasztan
- Okna, drzwi i brama garażowa w kolorze złoty dąb
Bardziej podobał nam się dach antracytowy, ale ze względu na plan zagospodarowania trzeba było wybrać inny kolor dachówki i też wyszło nieźle ;)
Dziękuję i pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy blog!
OdpowiedzUsuńTrzeba powiedzieć, że w pierwszym tygodniu trochę Ci tego poszło ;) Może teraz już jest lepiej :) Czekam na kolejne wpisy i pozdrawiam ;)
OdpowiedzUsuńNo to przyznać trzeba, że w ciągu tygodnia poszło Ci tyle co w moim mieszkaniu w 2 miesiące. Co prawda mieszkanie to inny temat, ale zużycie masz bardzo duże ;) Może później będzie lepiej! Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis, myślę, że z pewnością nie jednej osobie pomoże. W końcu etap budowy domu to chyba najważniejszy i najbardziej przełomowy moment w życiu większości osób. Prześledziłam wasze poczynania i naprawdę super Wam idzie. Oby tak dalej! Trzymam kciuki i pozdrawiam!
OdpowiedzUsuńWitam, buduję Milenę II, która jest podobna do Realnego. Czy może pan powiedzieć coś o ogrzewaniu gazowym. Kocioł Junkers, ale jaki model, moc i czy jest pan z niego ogólnie zadowolony? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis. Właśnie zastanawiam się nad ogrodzeniem swojego domu. Obecnie jest taki wybór, że nie wiadomo na co się zdecydować.
OdpowiedzUsuńNapisane w fajnym języku polecam!
OdpowiedzUsuńPrzepiękne okna! Bardzo podoba mi się projekt tego domu
OdpowiedzUsuńUwielbiam czytac takie wpisy :)
OdpowiedzUsuńBrawa dla autora tego tekstu !
OdpowiedzUsuńWarto poczytać takie inspirujące wpisy!
OdpowiedzUsuńWarto poczytać takie inspirujące wpisy!
OdpowiedzUsuńZainteresował mnie bardzo ten wpis! Nie zatrzymuj się i rób swoje.
OdpowiedzUsuńfajnie tu u Ciebie! blog warty polecenia :)
OdpowiedzUsuńPiękny dom. Prace wykończeniowe czasem potrafią dłużyć się w nieskończoność
OdpowiedzUsuńHaha! Super tekst!
OdpowiedzUsuńHaha! Super tekst!
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis, na pewno przyda mi się ta wiedza.
OdpowiedzUsuńŚwietnie napisany artykuł.
OdpowiedzUsuńArtykuł bardzo dobry ! zresztą jak zawsze :)
OdpowiedzUsuńświetny ten blog i ciekawe treści
OdpowiedzUsuńwspaniały wpis!
OdpowiedzUsuńwiele ciekawych treści tutaj.
OdpowiedzUsuńKocioł na budowie to oznaka zbliżających się prac wykończeniowych.
OdpowiedzUsuńJak widać ogrodzenie również jest w trakcie powstawania. Super postępy.
OdpowiedzUsuńJa używam pompy ciepła do ogrzewania polecam
OdpowiedzUsuńPlanowanie prac na budowie i ich postępy zawsze bardzo cieszą.
OdpowiedzUsuńSuper wpis ! :)
OdpowiedzUsuńSuper
OdpowiedzUsuńWiedzieliście, że za cichą pracę systemu instalacji odpowiada nie tylko jakość rekuperatora oraz instalacji wentylacyjnej, ale przede wszystkim sposób jej wykonania? Tłumik rekuperacja to coś, czego nie ma na polskim rynku rekuperacji. Tylko w Rekuperatory.pl opracowaliśmy specjalny sposób doboru dla każdej instalacji indywidualnie. Ciesz się niezwykłą szczelnością i brakiem wyrzucanego hałasu!
OdpowiedzUsuńwłoskie apaszki jedwabne, włoskie szale damskie,
OdpowiedzUsuńeleganckie apaszki damskie
elegancki szal do płaszcza,
Ten etap prac zawsze przynosi wiele radości.
OdpowiedzUsuńŚwietnie, że śledzisz i planujesz własną budowę! Wydaje się, że masz już sporo pomysłów dotyczących systemów grzewczych i wentylacyjnych. Rekuperacja to faktycznie forma wentylacji mechanicznej, która polega na odzyskiwaniu ciepła z powietrza wywiewanego z budynku i przekazywaniu go powietrzu nawiewanemu. To bardzo efektywny sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania, bo system wykorzystuje ciepło, które inaczej zostałoby utracone. Warto zainwestować w dobrą rekuperację, bo to rozwiązanie nie tylko oszczędza energię, ale też zapewnia stały dopływ świeżego powietrza i poprawia jakość powietrza w domu. Dobrze, że chcesz się edukować w tej kwestii – to kluczowe, by uniknąć przepłacania i mieć pewność, że instalacja będzie wykonana profesjonalnie.
OdpowiedzUsuńJest tutaj wiele ciekawych i istotnych informacji.
OdpowiedzUsuńNiezwykle cenne wskazówki. Rewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo interesujący
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńRelacje jak ta tutaj są bardzo pomocne
OdpowiedzUsuńMówiąc o coraz bardziej popularnych rozwiązaniach w dziedzinie ogrzewania i wentylacji, nie sposób nie wspomnieć o rekuperacji. Warto wziąć pod uwagę, że rekuperacja jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem, co z pewnością wpłynie na nasze rachunki za energię. Jeśli szukasz nowoczesnego i efektywnego sposobu na poprawę jakości powietrza w swoim domu, polecam sprawdzić sobie ofertę na https://luftklima.pl/rekuperacja/
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńSuper ciekawy wpis
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo interesujący
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńBardzo interesujący wpis
OdpowiedzUsuńSuper wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńRewelacyjny jest ten wpis
OdpowiedzUsuńSuper ciekawy wpis
OdpowiedzUsuńTaka relacja jest bardzo przydatna. Super wpis.
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńSuper ciekawy wpis
OdpowiedzUsuńTen wpis jest bardzo ciekawy
OdpowiedzUsuńWartościowy wpis
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis
OdpowiedzUsuńPodoba mi się ten wpis
OdpowiedzUsuńWartościowy wpis
OdpowiedzUsuńCiekawy wpis
OdpowiedzUsuńŚwietny wpis
OdpowiedzUsuńInteresujący wpis
OdpowiedzUsuń